Dünyadan

19 Milyon Kullanıcıyı Geçen Yemeksepeti’nin 2020 Yılı Nasıl Geçti?

Yemeksepeti bugün 2020 Lezzet Rehberini infografik olarak yayınladı.

Yemeksepeti, 70 ilden sipariş veren kullanıcıları inceleyerek merak edilen birçok datayı ortaya çıkardı. Paylaşılan infografikte kullanıcıların lezzet tercihlerinden alışveriş alışkanlıklarına kadar birçok ilginç dataya yer veriliyor.

Paylaşılan son bilgilere göre 2020’de 5,3 milyon yeni üye kazanan Yemeksepeti, toplamda 19 milyonu aşkın üyeye ulaştı.

Yemeksepeti, 2020 yılında 32 bin 437 yeni restoranı sistemine ekledi. Bir yıl boyunca kullanıcılar daha çok aileleriyle birlikte sipariş oluşturdu. Tek başına sipariş verenlerin oranı ise garip bir şekilde yüzde 13’te kaldı. Bu yılın sipariş rekorunu kıran kullanıcı ise yıl boyunca toplam 1548 adet sipariş verdi.

Sepet tutarının rekoru da bu yıl kırılmış oldu. Bir kullanıcı tek seferde 4 bin 600 TL tutarında ızgara köfte siparişi verdi. İzmir’de yer alan bir restoran ise bir günde 1907 adet sipariş alarak bir başka rekorun sahibi oldu. Tek sepette en çok siparişi verilen ürün ise 300 adetle lahmacun oldu. Lahmacun aşkı bir başka oluyor. <3

Yemeksepeti’nde geçerli Joker, Vodafone Menüleri, Seçilmiş Menüler, Algida Menüleri, Maximum Menüler, Kampüs ve diğer indirimleri kullanan kullanıcılar toplam 395 milyon TL tasarruf sağladı. En çok indirim uygulanan lezzetler ise kebap, döner ve burger oldu. 

Yemeksepeti kullanıcıları bu yıl restoranlara toplam 9.5 milyon yorum ve 54 milyon puanlama yaptı. Yemeksepeti’nin en yoğun olduğu günü şüphesiz Cuma günü oldu. En yoğun olduğu saatler ise 19.00 – 20.00 arası oldu. Bu yıl 70 il arasından sipariş cirosunu en çok artıran iller ise Erzincan, Mardin ve Sinop oldu.

Yemeksepeti kullanıcıları bu yıl tatlıya biraz daha önem verdi. Toplam 15 kategori arasından tatlı 6. sıraya çıkardı. En çok sipariş verilen tatlılar ise Dondurma, Çikolatalı Sufle, Künefe ve Fırın Sütlaç oldu.

Geçtiğimiz yıla göre 2020 yılında verilen kahve siparişlerinin oranı 3 kat arttı. En çok sipariş verilen kahve ise Caffè Latte oldu.

2020 yılının favorisi lahmacun gibi gözüksede en çok siparişi verilen ürün döner oldu. Lahmacun ise ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada Adana dürüm oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.