SanatTeknoloji

Apple’ın Yeni Londra Mağazasının Camsı Cephesinin Arkasında Bir Sanat Harikası Yatıyor!

Sanatçılar Tin Nguyen ve Ed Cutting, Apple’ın Brompton Road mağazası için şair William Blake’in kaotik iç dünyasını hayata geçiren artırılmış gerçeklik dünyası “United Visions”ı yarattı. 

Şu anda Apple App Store’da bulunan ve yeni piyasaya sürülen United Visions uygulamasıyla AR sanat eseri, Los Angeles’taki Getty Müzesi’nde, başlangıçta 2020 için planlanmış. Sanatçılar Tin Nguyen ve Ed Cutting ile planlanan sergi önümüzdeki Ekim’e yetişecek gibi duruyor. Apple ürünleri uygulamanın geliştirilmesi için kullandıktan sonra, yeni bir mağazanın açılışında yapılan erken bir önizleme, hayret verici görüntüler ortaya çıkarıyor.

AR, birinin kafasında olanı alıp fiziksel alana sürükleyici bir şekilde getirmekle ilgili, oldukça ilginç bir ortam! Sanatçılar, Unity3d oyun motoruyla çalıştı ve çalışmalarını dijital olarak şekillendirdi. Hareket yakalama teknolojisini kullanarak onları canlandırdı. Serginin pandemi dolayısıyla gecikmesi, sanatçılara araştırma ve geliştirme ve dijital sihirbazlığı iyileştirme ve aynı zamanda sergi ve formun kendisine yönelik tutkularını yeniden tanımlamaları için fazladan zaman verdi.

Vizyon sahibi bir şair, ressam ve matbaacı olan Blake için bu meleklerin, iblislerin ve garip melezlerin sürekli ve çok gerçek bir varlık olduğundan şüpheleniyorsunuz. United Visions uygulaması, tamamen ortamınıza özgü bir şekilde, duvarlardan görünen uzuvlar ve ince havadan çatal dilleri ile bu hayaletler oluşur.

Sanatçılar, “Mekansal, çok duyusal ve tamamen sürükleyici ve ister bir Apple mağazasında, Getty Müzesi’nde ister evinizde mutfağınızda olun her alana çok farklı tepki veriyor” diyor.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.