Teknoloji

Bildiğiniz Elektrikli Motosikletleri Unutun

Tamamen karbon fiber gövdesi ile eşsiz bir tasarıma sahip olan Novus, iki tasarımcı tarafından Almanya’da kuruldu. Novus markasının kelime anlamı ise yeni ve genç anlamına gelen bir latin kelimesinden oluşuyor.

İlk 8 – 12 Ocak tarihleri ​​arasında Las Vegas’taki CES 2019 etkinliğinde tanıtılan elektrikli motosikleti şimdi 34.000 $’lara (yaklaşık 228.000 TL) ön sipariş verebiliyorsunuz. Web sitesi ise burada.

Kurucu ve CEO olan René Ranger yaptığı açıklamada, “NOVUS yeni ve gençlerin Latince karşılığıdır. NOVUS olduğumuz her şeyi temsil eder. Önde olmayı temsil ediyor. Bu yeni bir yaklaşım. Yeni düşünce ve yeni bir arzu. NOVUS algıları değiştirmenin yoludur.”

Bir diğer kurucu ve CEO olan Marcus Weidig, “NOVUS ile kelimenin tam anlamıyla sıfırdan başladık. İdealizm ve uygun naiflik dolu! Başından beri, sadece ortak düşünme biçimini değiştirerek sıradan bir şeyin ötesine geçmenin mümkün olduğuna inandık.”

Novus Elektrikli Motosiklet Özellikleri

Motor

Hub motoru, yüksek voltajlı pilin enerjisini 60 mph’lık bir maksimum hıza dönüştürüyor yani hızı 96 km/h’a kadar ulaşıyor. 14 kW’a kadar bir tepe gücü ile 200 Nm tork ileri harekete dönüştürüyor. Zincir ve debriyaj gibi aşınma parçaları gerek duymuyor.

Ön Süspansiyon

Karbon fiber ön çatal Novus’un tasarımı ile uyum sağlıyor. Ayarlanabilir amortisör sertliği ve yeterli (süspansiyon) hareket hassas tepki ile konforlu bir sürüş sağlıyor.

Arka Süspansiyon

Arka süspansiyon çerçeve ve salınım koluna neredeyse görünüyor. Saptırılmış hava damperi hem geri tepme hem de sıkıştırma ile ayarlanabilir ve her zaman ve her türlü yol koşulunda kullanıma hazırdır.

Fren

Karbon fiber fren kolları çalıştırıldığında, ultra hafif monoblok kaliperler 230 mm fren disklerini kavrıyor bu da yüksek yükler altında bile optimum frenleme performansı sağlıyor.

Pil

Bu amaca uygun lityum iyon pil NOVUS’a maksimum 60 mil (96,5 km) menzili sağlıyor. 1 saat içinde pilin %80’ni şarj edebilirsiniz. Şehir içi trafiğinde kullanıldığında 3 saate kadar seyahat süresine sağlıyor.

Çerçeve

Eşsiz karbon fiber çerçeve aynı zamanda iskeleti destekler ve dış cildi şekillendiriyor. Geleneksel çelik veya alüminyum çerçevelerle karşılaştırıldığında, daha hafif, daha sert ve görsel olarak daha çekici bir görünüm kazanıyor.

Aydınlatma

Ön aydınlatmada LED ışık kullanılmış ve ön tarafta mümkün olan en küçük alana entegre edilmiş. Işık, şaşırtıcı derecede görüntü sağlıyor.

Stop Lambası

Ön ışıkta olduğu gibi stop lambasında LED ışık kullanılmış ve temel şekli uyumlu bir şekilde entegre edilmiş.

Arayüz

Dijital dünyanın faydalarından yararlanarak elektrikli motosikletinizi akıllı telefonunuzla kontrol edebilirsiniz ve aynı zamanda bir dijital anahtar olarak da kullanılması mümkün.

Oturma Yeri

Yüzeyi deri kumaşından oluşturulan koltuk, arkadan kokpite kadar uzanıyor.

Kaynak: novusbike.com

Related posts
Teknoloji

4 Haziran’da PlayStation 5 Tanıtılıyor

Uzun zamandır merakla beklediğimiz PlayStation 5’in tanıtım tarihi ve saati belli…
Read more
Teknoloji

Size En Temiz Havayı Sunan Maske

 Dünyanın ilk giyilebilir, akıllı hava temizleyici maskesi ATMOBLUE ile tanışın.
Read more
Teknoloji

VR Teknolojisinde Hissetme Zamanı

Sanal gerçeklikte insanlar artık bu yeni cihaz sayesinde baktıkları nesnelere veya çevreye…
Read more
E-BÜLTEN
İlk Sizin Haberiniz Olsun

Dünyadaki eşsiz tasarım, reklam, teknoloji, sanat ve birçok başka kategoriden oluşan haberlerden ilk siz haberdar olmak için e-bültene üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir