Sanat

Burning Man, “Waking Dreams” Temasıyla Nevada Çölü’ne Geri Döndü!

Burning Man, iki yıl sonra Nevada Çölü’nde bir dizi devasa, etkileşimli sanat enstalasyonu ve çeşitli yaratıcı ifade biçimlerini keşfeden toplulukla geri dönüyor. Düşük maliyetli bir etkinlik olan, sadece birkaç gün eski kostümlerle toz içinde dolaştığınız Burning Man, şimdi üst sınıf sosyetiklerin ve milyarderlerin bir araya geldiği bir yer. 

Kar amacı gütmeyen Burning Man Projesi, Nevada’nın Black Rock Çölü’nde kurulan geçici bir metropol olan Black Rock City’de her yıl düzenlenen Burning Man festivalidir. Proje, sürekli genişleyen Regional Burning Man ağına yıl boyunca destek, bağlantı, eğitim ve finansman sağlıyor. 

Görsel: Courtesy of Wikimedia Commons


Burning Man 2022’nin teması olan “Uyanan Rüyalar”, rüyaların hem fiziksel hem de mecazi anlamda dönüştürücü gücü inceliyor ve bu muazzam enerjiyi göz açıcı, genellikle gerçeküstü ve yaşamı değiştiren şekillerde kullanan hayalperestleri onurlandırıyor. Teknoloji ve doğanın birleşiminden ilham alan büyük ölçekli etkileşimli enstalasyon sanatı, Burning Man’in belirleyici bir özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Görsel: Courtesy of Wikimedia Commons


Sanat enstalasyonları, Black Rock Çölü’nün yarım milini kapsayan bu devasa festivalin en önemli özelliği. 28 Ağustos-5 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan 2022 baskısı için kaçırılmaması gereken yerlerden biri, Harlan Emil Gruber’in 1:44 Boyutlar Arası Uzay Zaman Portalı ve Maraya – TransPortals’ı içeriyor. Angela Chang ve Daruma Projesi’nden Daruma, bir başka önemli çalışma olarak ön planda.

Ayrıca yenilenebilir enerjiyle çalışan bu yılki sanat enstalasyonlarını da keşfetmek gerekiyor. Sanatçılar için Yenilenebilir Ürünler Ekibi (RAT), sanatçılara jeneratörlerden geçiş yapmak ve yenilenebilir enerjiyle çalışan sanat enstalasyonları geliştirmek için gerekli becerileri sağlıyor.

Her yıl düzenlenen özgürlük ve sanat festivaline Ermenistan, Beyaz Rusya, Moldova, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan’dan her biri kendi ve tutkuları olan yüzlerce katılımcıyı çekiyor.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.