Dünyadan

Elon Musk, Resmi Olarak Twitter’ı Satın Alma Teklifini Bitirmeye Çalışıyor!

Musk’ın hukuk ekibi, şirketin bot hesaplamaları nedeniyle Twitter’a saldıran tweetlerde ve bu hafta The Washington Post’taki düşüncesini yansıtan bir hikayede artık şirketi istemediğini ima ettikten sonra, Twitter’ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmasını sona erdirmek için adımlar atıyor.

“Bay Musk, Birleşme Sözleşmesini, Twitter’ın bu sözleşmenin birden fazla hükmünü esaslı bir şekilde ihlal etmesi, Bay Musk’ın Birleşme Sözleşmesine girerken dayandığı yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunması ve şirketin maddi olumsuz etkisine maruz kalması nedeniyle feshi istenmektedir.”

Musk, Twitter’ın uzun süredir %5’in altında olduğunu tahmin ettiği platformundaki sahte hesapların sayısı konusunda yatırımcıları ve kullanıcıları yanılttığı yönündeki asılsız iddialarına işaret ediyor. Musk, anlaşmayı imzalamadan önce Twitter’ın bot sayısıyla ilgili belirgin bir çekincesi yoktu ve aslında şirketin yeni sahibi olarak platformun spam sorununu üstlenmeyi planladığını belirtti.

Musk’ın hukuk ekibi, Twitter’ın kendi analizini yapmak için verilere yeterli erişim vermediğini iddia etmeye devam ediyor, ancak bu analizin Twitter’ın uzun süredir devam eden yöntemlerinden nasıl farklı olacağı açık değil. Twitter’ın Musk’a bildirilmeyen bir telefon görüşmesinde şirketin paraya çevrilebilir günlük aktif kullanıcı sayılarına askıya alınmış hesapları dahil ettiği söyleniyor.

Musk’ın Twitter’ın bot sayılarına yönelik eleştirisinin, anlaşmayı feshetmek için yeterli bir neden olarak kabul edileceği düşüncesi mantıklı olmaktan çok uzak. İyi ya da kötü, Musk ve Twitter mahkemede aylarca sürecek bu durumu çözmeye başladığında, önümüzdeki günlerde bu argüman hakkında çok daha fazla şey duyacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.