DünyadanTeknoloji

Elon Musk’tan Gelen 40 Saat Ofis Zorunluluğuna Karşı Amazon’dan Haber Var!

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın ofis çalışanlarına ilettiği mail Twitter’a düştü! Musk, pandeminin hafiflemesi ile beraber uzaktan çalışma modelinin artık Tesla’da uygulanmayacağının altını çizdi.

Mail üzerinden gelen ileti şu şekilde:

“Tüm Tesla çalışanları haftanın en az 40 saatini ofiste geçirmelidir. Bu süre bizim fabrika çalışanlarına sorduğumuzdan daha az. Eğer bu durumu imkansız hale getiren istisnai bir durum varsa, inceleyeceğim ve direktmen onaylayacağım. Bununla birlikte; “ofis” mutlaka Tesla’nın ana merkezi olmalıdır.” 

Uzaktan çalışma modelinin uygulanmayacağı bilgisi çalışanlarda sert tepkilere sebep oldu. Bununla beraber Musk’ın iş hayatında kolay biri olmadığı yönünde iddialar devam etmekte. Musk’ın arkadaşı olarak bilinen Keith Rabois, geçmiş günlerde dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu. Musk’un iş yerinde özellikle stajyerleri ile olan iletişiminde kaba bir tutum sergilediği konuşuluyor.

Amazon’dan Şaşırtan Hamle!

Amazon, Musk’tan mutlu olmayan çalışanlara bir çağrıda bulundu! Tesla’dan ayrılmak için harekete geçen çalışanlar, Amazon’un Web Hizmetleri (AWS) bölümünde bulanan işe alım lideri Zafar Choudry’nin teklifini değerlendirebilirler. Teklif şu şekilde:

Mars’ın imparatoru sizi istemiyorsa, AWS’ye gelmenizden mutluluk duyarım. Elon Musk gibiler tarafından yönetilmek istemiyorsanız AWS’ye katılın!”

Amazon yakın dönemde süresiz uzaktan çalışma modelini benimseyen şirketler arasında yer alıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.