Teknoloji

Facebook’un Yeni Yorum İfadeleri


Dünya coronavirus krizi altında hayata uyum sağlamaya çalıştığı bu günlerde insanlar sosyal medyaya yöneliyor. İster bir hikaye paylaşın, ister arkadaşlarınızın paylaşımlarını beğenin ya da sadece arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurun, sosyal medya kullanımı gittikçe artıyor.


Facebook, halihazırda zaten var olan “beğeni, aşk, gülme, şaşkınlık, üzgün veya sinirli” ifadelere ek olarak yeni “kalbi kucaklayan” bir emojiyi tanıttı ve “aşk” ifadesinde değişiklikler yaptı. Bu tepkilerin geçtiğimiz günlerde tüm dünyada yayınlanması planlanıyor.

Kalbi kucaklayan emoji arkadaşlarınıza ve ailenize desteğinizi göstermenize yardımcı olmak amacıyla yapılmış. Çoğu insanın “muhteşem” ya da “aşk” için kullandığı kırmızı kalp yerine nabız gibi atan bir kalp geliyor. Bu ifade de insanlar arkadaşlarına ve ailelerine ekstra sevgi göstermesi amacıyla yapılmış.Geçtiğimiz günlerde Facebook’un iletişim yöneticilerinden Alexandru Voica, twitter üzerinden hem bu ifadelerin duyurularını yaptı hemde nasıl gözükeceğini göstermek için kısa videolar yayınladı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.