Dünyadan

HBO Max Kriz Yaşıyor, %70 Oranında Personel İşten Çıkarılmayla Karşı Karşıya!

Yeni bir rapor, Warner Bros Discovery’nin, HBO Max personelinin %70’ini işten çıkaracağını gösteriyor. Warner Bros’un Batgirl filmini rafa kaldırması sadece bir başlangıçtı. HBO Max’in komut dosyası içeriğinden uzaklaştığını ve bunun da büyük personel kesintilerine yol açacağını öne süren yeni raporlar ortaya çıktı.

Şirket içinden biri, “Warner Bros. Discovery’deki herkes şu anda gergin ve alternatif iş seçeneklerine bakmaya başlıyorlar” dedi. Warner Bros.’un Batgirl için planlanan yayın yayınını iptal etmesi ve filmi rafa kaldırmasından sonra HBO Max’in geleceği ve senaryo içeriğiyle ilgili haberler ortalıkta dolaşmaya başladı. Birçok yapımın rafa kaldırılacağı da gündemde.

The Wrap, “Warner Bros’un Discovery’nin yanında şirketin akış varlıklarını yeniden düzenlemek için bazı büyük hamleler yapmasını bekliyordu.” dedi. Şirketin CEO’su David Zaslav’ın 4 Ağustos Perşembe günü yayınladığı üç aylık kazanç raporunda HBO Max ve Discovery+ yayın hizmetlerinin geleceği hakkında daha fazla bilgi verdi. Akış hizmeti, komut dosyasıyla oluşturulmuş içeriğinin çoğunu, artan komut dosyası olmayan teklifler lehine kaybediyormuş gibi görünebilir.

Warner Bros ve  Discovery, değişen Batgirl’ün iptal edilmesinin ardından HBO Max’te yayınladığı yapımları düzenliyor. Altı HBO Max’e özel film Moonshot, Superintelligence, The Witches, An American Pickle, Locked Down ve Charm City Kings yayın hizmetinden kaldırıldı. Bu filmlerin neden artık platformda bulunmadığına dair henüz bir sebep verilmedi. Birçok Türk dizisi da kaldırılmaya hazır duruyor. Gelişmeleri takip ediyoruz! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.