İlham

İçinizi Serinletecek Soğuk Kahve Tarifleri!

Lezzetli, tamamen ferahlatıcı, kafeinli buzlu kahve tarifleriyle evinizde kendi baristanız olmaya ne dersiniz? O halde hızlıca evde yapılabilir pratik soğuk kahve tariflerine göz atalım!


Iced Coffee 

En temel tariflerimizden biri iced coffee! Adım adım kolay talimatlarla evde lezzetli buzlu kahve yapabilirsiniz. Ayrıca, kahvenizi nasıl tatlandıracağınıza dair ipuçları alabilirsiniz. 

Sadece 4 malzemeyle yapabilirsiniz (kahve, buz, tatlandırıcı şurup su veya süt). Kahve demleyebilir yada çözünebilir kahve kullanabilirsiniz. Bardağınıza öncelikle dışarıdan sipariş ettiğiniz aromatik şuruplardan bir miktar ekleyin. Daha sonra demlediğiniz kahvenizi ve soğuk suyunuzu ekleyin. İsteğe göre buz koyabilirsiniz. Yeni nesil kahvecilerin de bu kadar basit yöntemlerle kahve yaptıklarına şahit olabilirsiniz!


Dalgona Coffee

Kahve, şeker ve 3 yemek kaşığı kaynar suyu bir kapta yaklaşık 5 dakika, karışım koyu ve kabarık, sert tepe noktaları olana kadar çırpın. Sıcak kahve için sütü ısıtın ve ısıya dayanıklı bardağa dökün. Soğuk kahve için soğuk sütü bardağa dökün. İçmeden önce güzelce karıştırmayı unutmayın! 


Iced Mocha

50 ml sütü küçük bir tavaya dökün ve çikolata ekleyin. Eriyene kadar iyice karıştırın, ardından soğumaya bırakın. Büyük, uzun bir bardağı buzla yarıya kadar doldurun, ardından soğutulmuş çikolatalı sütü ve kalan 100 ml sütü dökün ve birleştirmek için karıştırın. Daha fazla buz ekleyin, ardından hazırladığınız kahveyi yavaşça dökün. Bir parça çırpılmış krema ve kakao tozu ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun!


Pumpkin Spice Latte

Kabak püresi hazırlayın ve ısıya dayanıklı büyük bir bardağa koyun. Kahvenizi ekleyip karıştırın. Daha sonra sütünüzü ısıtın. Buzunuzu ekleyin. İsteğe göre kahvenize tarçın da ekleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.