Reklam

Ikea’dan Tutumlu Ol Kampanyası

Ikea, dünya üzerindeki tüketim çılgınlığını ve israfa karşı olan tutumunu Fortune Favors the Frugal reklam kampanyasıyla anlatıyor.

Plastik şişelerin, akıllı LED ışıkların, geri dönüştürülmüş eşyaların,evde yetiştirilebilen bitkilerin ve boşa akıtılan suların gezegenimizin geleceği için uzun vadede yarattığı kötü etkilerini gösteriyor bu film.

Filmde, çöplerden oluşan devasa bir meteor dünyaya doğru yaklaşmaktadır. Meteor içinde; kullandığımız plastikler, karton bardaklar, kullandığımız beyaz eşyalar, cam kavanozlar ve diğer çöpleri barındırıyor. Dünya üzerinde yapılan her tutumluluk adımında meteor içinde parçalara ayrılıyor ve günün sonunda sadece tek bir tane plastik şişe yere düşüyor. O şişede düştüğü anda geri dönüşüm kutusuna gidiyor. 

Mother London tarafından yaratılan bu yeni uluslararası Fortune Favors the Frugal kampanyasının yönetmen koltuğunda ise MJZ prodüksiyon şirketinden Tom Kuntz oturuyor.

Birleşik Krallık ve İrlanda’da 1 Ocak’ta başlatılan kampanya, ABD ve Hollanda dahil olmak üzere birçok ülkede yılın ilerleyen günlerinde gösterime girecek.

Künye

Müşteri: IKEA
Ajans: Mother London
Prodüksiyon Şirketi: MJZ
Yönetmen: Tom Kuntz
Yapımcı: Shirley O’Connor
Prodüksiyon Müdürü: Daniel Gay
Prodüksiyon Tasarım: Jahmin Assa
Görüntü Yönetmeni: Daniel Landin
Düzenleme: Russell Icke
Müzik: Mr Pape
Ses: 750mph
Post Prodüksiyon: Electric Theatre Collective
VFX: Electric Theatre Collective
Yapımcı: Magda Krimitsou
Yaratıcı Yönetmen: James Sindle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.