Spor

İngiltere’nin En Büyük Yayıncısı Olan Sky Sports’un Reklam Gelirlerinde Düşüş


Koronavirüs salgını ilk çıktığından kısa bir süre sonra tüm dünya çapında birçok spor organizasyonu ertelendi. Bu da TV yayıncılarının reklam gelirlerinden büyük bir düşüş meydana getirdi.


İngiltere’nin en büyük ücretli TV yayıncısı olan Sky Sports’da düşüşten nasibini aldı. Yılın ilk üç ayından Avrupa genelinde reklam gelirleri neredeyse %12 oranında düştü. Sky Sports, koronavirüs tarafından daha da kötüleşen piyasadaki genel pazar zayıflığı nedeniyle ilk çeyrek reklam gelirinde %11,6’lık bir düşüş olduğunu bildirdi. Ayrıca doğrudan tüketici gelirinde %1,9 düşüş ve içerik gelirinde %10,5 düşüş olduğunu da bildirdi. Toplam gelir %3.7 düşüşle 3.5 milyar pound oldu.

Dünyanın en iyi liglerinden biri olan ve İngiltere’nin en iyi 20 futbol kulübünden oluşan Premier Lig, sezonu Temmuz sonuna kadar bitirmek istiyor. Sonbaharda yeni sezonu başlatmak isteyen lig, “Project Restart” adlı bir plan üzerinde çalışıyor. Başka bir seçenek ise maçları sosyal mesafeden dolayı seyircisiz bir şekilde oynamak olacak.

Related posts
Spor

2020 Tokyo Olimpiyatları’nın Ertelenmesinin Maliyeti 800 Milyon Dolar

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayında 2020 Tokyo…
Read more
E-BÜLTEN
İlk Sizin Haberiniz Olsun

Dünyadaki eşsiz tasarım, reklam, teknoloji, sanat ve birçok başka kategoriden oluşan haberlerden ilk siz haberdar olmak için e-bültene üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir