Teknoloji

Instagram’da NFT Kullanmak Artık Mümkün!

Yaratıcılar her gün insanlara ilham veriyor ve kültürü dünya çapında ileriye taşıyor. Blockchain teknolojisinin fırsatıyla, artık gelir elde etmek için yeni araçlardan yararlanabiliyorsunuz. Artık dijital koleksiyon ürünleri (sanat, resim ve videolar, müzik veya ticaret kartları) satın alarak en sevdiğiniz yaratıcıları NFT olarak destekleyebilirsiniz. Gelin beraber Meta’da, deneyimi iyileştirmek, daha fazla para kazanma fırsatı yaratmalarına yardımcı olmak ve NFT’leri daha geniş bir kitleye ulaştırmak için içerik oluşturucuların neler yaptıklarına göz atalım! 

Öncelikle Instagram’da NFT’leri nasıl kullanacağımıza bakalım. 

Dijital cüzdan bağlama: Bağlandıktan sonra, içerik oluşturucular ve koleksiyoncular, cüzdanlarından Instagram’da paylaşmak istedikleri NFT’leri seçme olanağına sahip olacaklar. 

Dijital koleksiyonları paylaşmak: Bir içerik oluşturucu veya koleksiyoncu bir dijital koleksiyon yayınladığında, gönderiler profillerinde de görünür olacak.

Hem oluşturanın hem de toplayanın otomatik olarak etiketlenmesi: İçerik oluşturucu ve koleksiyoncu, dijital tahsilat gönderisinde otomatik olarak ilişkilendirilebilir.

Lansmandan itibaren desteklenecek olan blok zincirler Ethereum ve Polygon olup, Flow ve Solana da yakında geliyor. Kullanıma uygun üçüncü taraf cüzdanlar arasında Rainbow, MetaMask ve Trust Wallet yer alacak ve Coinbase, Dapper ve Phantom da yakında çıkacak. Instagram’da dijital koleksiyon ürünü göndermek veya paylaşmakla ilgili herhangi bir ücret alınmayacaktır!

Bu alandaki ilk çabalar oldukça dikkat çekici. Farklı sesleri keşfetmesi ve yeterince temsil edilmeyen grupların NFT’ler gibi gelişmekte olan dijital varlıklara erişimi olması kritik önem taşıyor. NFT’ler için destek oluşturarak erişilebilirliği iyileştirmeyi, giriş engellerini azaltmayı ve NFT alanını tüm topluluklar için daha kapsayıcı hale getirmeyi Instagram her gün amaçlamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.