Tasarım

KIA Motors Yeni Logosunu Tanıttı

KIA Motors radikal bir karar ile hem logosunu hemde sloganını değiştirdi.

Klasikleşmiş kırmızı logosunu ilk 1994 yılında şirketin 50. yıldönümü nedeni ile kullanan KIA, 2012 yılında logosunda ufak bir revizyona gitmişti. Geçen 27 yılın ardından bu değişim kararı markanın güveni ve yükselen hırsı temsil ediyor.

Şık tipografisi ve kesintisiz çizgisel hatlarıyla yenilenen logosuyla KIA, otomotiv dünyasında sağlam değerlerini ve duruşunu netleştiren imzasını atmış oldu.

Şirketin sloganı değiştiğini söylemiştik. The Power to Surprise (Sürpriz Yapma Gücü) olan sloganı Movement That Inspires (İlham Veren Hareket) olarak değişti.

KIA’nın başkanı ve CEO‘su Ho Sung Song, “KIA’nın yeni logosu, şirketin değişim ve yenilik için bir simge olma kararlılığını temsil ediyor” diyor. “Otomotiv endüstrisi hızlı bir dönüşüm süreci yaşıyor ve KIA proaktif bir şekilde bu değişiklikleri şekillendiriyor ve bunlara uyum sağlıyor. Yeni logomuz, mobilite ihtiyaçları geliştikçe müşterilerimize ilham verme ve çalışanlarımızın hızla değişen bir sektörde karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelme arzumuzu temsil ediyor.” diyor.

Güney Kore’nin Incheon kentinde Drone gösterisiyle tanıtılan logo, havai fişeklerle eşsiz bir gösteriye dönüştü. Yüzlerle havai fişeğin patladığı ve 303 drone’nun kullanıldığı bu yeni logo tanıtımında Guinness Dünya Rekoru da kırmış oldu.

KIA, kırmızı, beyaz ve siyah renklerden oluşan markasını sadece beyaz ve siyah olarak değiştiriyor. Tüm marka stratejisi 15 Ocak Cumartesi Kore Standart Saati ile sabah 09:00’da, Türkiye saati ile sabah 03:00’da tanıtılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.