Dünyadan

Mediamatic’dan Yenilikçi Restoran Serres Séparées


Karantina dönemi bittikten sonra AVM’lerin, restoranların, otellerin ve diğer işletmelerin alacağı önlemleri merakla bekliyoruz. Birçoğu bu gelecek yeni düzen hakkında bir kaç fikir üretti bile. Bunlardan biride Amsterdam’da bulunan sanat merkezi Mediamatic.

Mediamatic, hayata geçirdiği yeni konsepti Serres Séparées restoranı ile bu yeni düzen için yenilikçi bir fikir üretti. Koronavirüsü pandemisi olmadan önce Mediamatic, kış aylarında açık alana büyük bir camekan kuruyordu. Bu gelecek yeni döneme uygun olması adına ve sosyal mesafeyi korumak için sanat merkezi restorasyona gitti.

Eşsiz manzarası olan Serres Séparées restoran, müşterilerini açık alanda bulunan cam evlerde ağırlamaya hazırlanıyor. 5 ve 12 Mayıs tarihlerinde iki deneme akşam yemeği yapan restoran, müşterilerinden olumlu geri dönüşler almış. Garsonların koruyucu maske taktığı bu deneme günlerinde, sosyal mesafeyi korumak adına yemekleri uzun ahşap plaklar kullanarak servis etmişler. Tabii ki de her servis sonrası cam odaları iyice temizişler.

Restoranın web sitesinde yer alan bilgiye göre Haziran ayının sonuna kadar bütün masalar rezerve edilmiş durumda.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.