Dünyadan

Mercedes-Benz Yenilenmiş E-Serisi Coupe ve E-Serisi Cabriolet

Mercedes-Benz sergileyeceğiz makyajlı modelleri 27 Mayıs’ta dijital ortamda gerçekleştirecek. 

Coupe ve Cabriolet’in yeni makyajlanmış modellerinde sedan versiyonlarında olduğu gibi MBUX multimedya sistemiyle birlikte giriş versiyonlarında 10.25 inçlik bilgi eğlence sistemi ekranı ve dijital gösterge paneli yer alacak. Bir üst paketlerde bu ölçü 12.3 inçlik bilgi eğlence sistemi ekranı olacak. Bunlara ek olarak sürüş asistanları ve güvenlik donanımları yer alacak.

Direksiyon teknolojisinde oldukça yenilik yapan Mercedes-Benz mühendisleri, direksiyon simidini makyajlı E-Serisi ve station wagon versiyonuyla tanıdığımız dört kollu direksiyon yer alacak. Yeni direksiyonda deri, deri-ahşap ve spor olarak üç farklı tasarım opsiyonu da sunulacak. Kapasitif sensörleri kullanıldığı direksiyonda, sürücünün elleri direksiyonda olup olmadığını da algılıyor. Sürücünün ellerini algılamazsa sistem uyarı verecek ve sürücü bu uyarılara cevap vermezse araç kendi kendine güvenli bir şekilde frenleyecek. Yeni modellerde, dur/kalk sistemi, fren asistanı, kör nokta uyarı sistemi ve araçtan çıkış asistanı gibi güvenlik donanımları da yer alacak.

E-Serisi ailesi artık en güncel multimedya sistemi olan artırılmış gerçeklik özelliğine sahip navigasyona da olacak. Altyapı sistemine bağlı olarak da trafik ışık yardımı sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.