Dünyadan

Mercedes-Benz Yenilenmiş E-Serisi Coupe ve E-Serisi Cabriolet

Mercedes-Benz sergileyeceğiz makyajlı modelleri 27 Mayıs’ta dijital ortamda gerçekleştirecek. 

Coupe ve Cabriolet’in yeni makyajlanmış modellerinde sedan versiyonlarında olduğu gibi MBUX multimedya sistemiyle birlikte giriş versiyonlarında 10.25 inçlik bilgi eğlence sistemi ekranı ve dijital gösterge paneli yer alacak. Bir üst paketlerde bu ölçü 12.3 inçlik bilgi eğlence sistemi ekranı olacak. Bunlara ek olarak sürüş asistanları ve güvenlik donanımları yer alacak.

Direksiyon teknolojisinde oldukça yenilik yapan Mercedes-Benz mühendisleri, direksiyon simidini makyajlı E-Serisi ve station wagon versiyonuyla tanıdığımız dört kollu direksiyon yer alacak. Yeni direksiyonda deri, deri-ahşap ve spor olarak üç farklı tasarım opsiyonu da sunulacak. Kapasitif sensörleri kullanıldığı direksiyonda, sürücünün elleri direksiyonda olup olmadığını da algılıyor. Sürücünün ellerini algılamazsa sistem uyarı verecek ve sürücü bu uyarılara cevap vermezse araç kendi kendine güvenli bir şekilde frenleyecek. Yeni modellerde, dur/kalk sistemi, fren asistanı, kör nokta uyarı sistemi ve araçtan çıkış asistanı gibi güvenlik donanımları da yer alacak.

E-Serisi ailesi artık en güncel multimedya sistemi olan artırılmış gerçeklik özelliğine sahip navigasyona da olacak. Altyapı sistemine bağlı olarak da trafik ışık yardımı sunacak.

Related posts
Dünyadan

Manhart’dan Modifikasyonlu Range Rover Velar

Alman modifikasyon şirketi Manhart, portfolyosuna son projesi olan Range Rover Velar modelinide…
Read more
Dünyadan

BMW 5 Serisi ve 6 Serisi Gran Turismo’yu 27 Mayıs'ta Tanıtacak

BMW, 27 Mayıs’ta Kore’de yapılacak bir etkinlikte makyajlı 2020 model 5 Serisi Sedan…
Read more
Dünyadan

Porsche Müzesini Sanal Ortamda Türkçe Anlatımla Gezin

Koronavirüs nedeni ile seyahat kısıtlamasının olduğu bu dönemde Porsche müzesini gezmek…
Read more
E-BÜLTEN
İlk Sizin Haberiniz Olsun

Dünyadaki eşsiz tasarım, reklam, teknoloji, sanat ve birçok başka kategoriden oluşan haberlerden ilk siz haberdar olmak için e-bültene üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir