Dünyadan

Netflix, Reklam Destekli Düşük Ödeme Planı İçin Microsoft ile Ortak Oldu!

Netflix, daha düşük fiyatlı reklam destekli projesi için Microsoft ile bir araya geliyor.

Netflix bugün, akış hizmetinin gelir elde etmesine yardımcı olmak için “küresel reklam teknolojisi ve satış ortağı” olarak Microsoft ile ortaklık kurduğunu açıkladı. 

Netflix COO’su Greg Peters yaptığı açıklamada, “Şu an erken günler ve üzerinde çalışmamız gereken çok şey var. Ancak uzun vadeli hedefimiz açık: Tüketiciler için daha fazla seçenek sunacağız ve reklam verenler için birinci sınıf, bir ortam oluşturacağız. Bu yeni hizmeti hayata geçirirken Microsoft ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. 

Peters, “Microsoft, hem teknoloji hem de satış tarafında zaman içinde yenilik yapma esnekliğinin yanı sıra üyelerimiz için güçlü gizlilik korumaları sundu” diye ekledi. Gizlilik, şirketin reklam destekli katmanı için öncelik vermek istediği bir şey olduğundan, Microsoft’u seçmek yayıncı için en iyi seçenek gibi görünüyordu.

Netflix’in muhtemelen Microsoft ile birlikte gitmesinin bir başka nedeni de, yakın zamanda dijital video reklam hizmeti Xandr’ı satın alması sayesinde teknoloji devinin CTV alanında da önemli bir varlığa sahip olmasıdır. Microsoft ile yapılan anlaşma, yayıncının reklam alanına hızlı bir şekilde girmesine izin veriyor.

Duyuru, Disney’in The Trade Desk ile reklam teknolojisi anlaşmasını açıklamasından bir gün sonra geldi. Disney+’ın reklam destekli katmanının lansmanı yakında yapılacak ve Disney’in dün yaptığı duyuru, reklam verenlerin aile dostu bir kitleyi hedefleyebileceği anlamına geliyor. Disney+ bu yıl 7,9 milyon abone kazandı. Netflix ise abone kaybetmeye devam ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.