Teknoloji

Ramazan Ayı Boyunca 81 Milyon GB Hediye İnternet


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 pandemi salgını tedbirleri kapsamında GSM operatörlerinin genel müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Bakan Karaismailoğlu, 2020 yılı itibariyle Türkiye’de mobil abone sayısının 81 milyona ulaştığını duyurdu ve Türkiye’nin dünyanın en iyi altyapılarından birine sahip olduğunu söyledi. Evden eğitim, çalışma ve birçok alanın dijital ortamda yürütülmesine rağmen altyapıda bir aksama olmadığını söyledi.

1 GB internet dahil olduğunuz GSM operatör tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Bakan Karaismailoğlu, ayrıca Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminde kullanılmak üzere tüm hanelere 8 GB’a kadar internet tanımlandığını da aktardı.

Yapılan görüşmelerde bir diğer konu ise sağlık çalışanlarına dönük kampanyalarda anlaşma sağlanması. 780 bin kişiden fazla olan sağlık çalışanlarına mobil haberleşme imkanlarından en iyi şekilde yararlanabilmesi için 2 aylık süreyle 5 GB internet ve 500 dakika konuşma süresinin ücretsiz olarak verilmeye başlandığını duyurdu. 12 bin 864 saha çalışanına ise 3 ay süreyle aylık 15 GB internet ve 15 bin dakika konuşma hizmeti ücretsiz olarak verileceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.