Dünyadan

THY’den Türkiye Semalarında 23 Nisan’ın 100. Yılına Özel Uçuşu


Türk Hava Yolları, Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, gökyüzünde dünyanın en büyük Türk bayrağını açtığını bugün paylaştığı bir tweet ile duyurdu.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel uçuş yapan THY, TK-1920 sefer sayılı uçağı Türkiye semalarında ay yıldız izini bıraktı. Bu seferi izlemek için uçak takip sistemi Flightradar24’te oluşturulan linki THY paylaştığı tweete ekledi.

Flightradar24’teki bilgilere göre, uçak saat 09.40’da Esenboğa Havalimanı’ndan havalandı. Uçak, Ankara hava sahası üzerinde tur atmaya başladı ve uçuş sonunda ortaya ay yıldız şekli ortaya çıktı.Flightradar24, uçuş başladığında THY özel uçuşu ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Uçuş bittiğinde ise TK1920 sayılı uçağı toplamda 195 bin kişinin takip ettiğini paylaştı. Bu uçuş platforma “En fazla takip edilen uçuşlar” listesinde ilk sırada yerini aldı.Görsel THY

Related posts
Dünyadan

Manhart’dan Modifikasyonlu Range Rover Velar

Alman modifikasyon şirketi Manhart, portfolyosuna son projesi olan Range Rover Velar modelinide…
Read more
Dünyadan

Mercedes-Benz Yenilenmiş E-Serisi Coupe ve E-Serisi Cabriolet

Mercedes-Benz sergileyeceğiz makyajlı modelleri 27 Mayıs’ta dijital ortamda…
Read more
Dünyadan

BMW 5 Serisi ve 6 Serisi Gran Turismo’yu 27 Mayıs'ta Tanıtacak

BMW, 27 Mayıs’ta Kore’de yapılacak bir etkinlikte makyajlı 2020 model 5 Serisi Sedan…
Read more
E-BÜLTEN
İlk Sizin Haberiniz Olsun

Dünyadaki eşsiz tasarım, reklam, teknoloji, sanat ve birçok başka kategoriden oluşan haberlerden ilk siz haberdar olmak için e-bültene üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir