Müzik

TikTok, Spotify ve Apple Music’e Rakip Oluyor!

TikTok, şirketinin “TikTok Müzik” için ticari marka başvurusu yaptığı bildirildikten sonra, Spotify ve Apple Music’e potansiyel olarak rakip olabileceği düşünülüyor.

Kısa biçimli video platformu TikTok, popülaritesi sayesinde Instagram gibi uygulamaların video içeriğine de dahil olmasıyla sosyal medyadaki en büyük platforrmlardan biri haline geldi. Müzik her zaman bu platformun içeriğinin temel bir parçası oldu ve uygulama sayısız şarkının ve sanatçının patlamasına neden olarak birçok sanatçının müziğini tanıtmasının ana yollarından biri haline getirmiştir.

Business Insider’a göre, Mayıs ayında TikTok, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine “TikTok Müzik” için ticari marka başvurusunda bulundu. Bu başvurunun, “kullanıcıların müzik, şarkı, albüm, şarkı sözü satın almasına, çalmasına, paylaşmasına, indirmesine” olanak tanıyan bir mobil uygulama da dahil olmak üzere bir dizi mal ve hizmete imkan vereceği bildiriliyor.

Ticari marka başvurusu, uygulamanın meyve vereceğinin garantisi değil, ancak TikTok Music’i hayata geçirmeyi başarırlarsa, müzik devleri Spotify ve Apple Music için büyük bir rakip olduğunu kanıtlayabilir.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.