Dünyadan

Türk Hava Yolları’nın Tarihi Yolculuğuna Katılın


Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştireceği #TK1919 sefer sayılı tarihi uçuş için hazırlıklara başladı.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün 19 Mayıs 1919 tarihinde 9. Ordu Müfettişi olarak Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışının ve Millî Mücadeleyi başlatmasının ardından tam 101 yıl geçti. Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenleyeceği bu tarihi uçuşu TK1919 sefer sayılı uçuş ile gerçekleştirecek.

Bu tarihi uçuşa evlerinizde kalarak katılmak isterseniz www.tarihiyolculuk.com adresinden hatıra biletlerinizi oluşturabilirsiniz.Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı: “23 Nisan’ın 100. yılında dünyanın en büyük bayrağını gökyüzüne açan Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, tarihi bir uçuş daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenecek bu tarihi uçuş TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek. 19 Mayıs günü İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilecek TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir olacak. Bu tarihi sefere evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler ise www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletleri oluşturabilecek. Oluşturulan hatıra biletleri bugünden itibaren #TarihiYolculuk ve #TK1919 sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.” denildi.
Türk Hava Yolları’nın bu tarihi yolculuk için tasarladığı simgesel biletlerin tasarımları herkes tarafından çok beğenildi. Kampanya Tribal Worldwide İstanbul imzası taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.