Teknoloji

Xiaomi’nin İnsansı Robotu CyberOne ile Tanışın!

Robot, bir dizi insan duygularını tespit etmenin yanı sıra yürüyebiliyor ve konuşabiliyor. Detaylar için heyecanlıysanız okumaya devam edin!

Tesla: Xiaomi bu hafta ilk insansı robotu CyberOne’ı tanıttı. Xiaomi’nin Cyber ​​serisinin en yeni üyesi, gelişmiş teknolojinin yanı sıra “gelişmiş” kollar, bacaklar ve görüş yetenekleri ile donatılmış. 

Xiaomi Global CEO’su Lei Jun yaptığı açıklamada, “Çekirdeğinde tam boyutlu bir insansı çerçeve ile, Xiaomi’nin gelecekteki teknolojik ekosisteminin olasılıklarının araştırılması için çalışıyoruz,  bu durum şirket için yeni bir atılımdır.” diyor.

Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonunu da tanıttığı Pekin’deki bir lansman etkinliğinde CyberOne, bir çiçekle sahnede gezinerek kendini tanıttı. Bot dans edemese de, insan duygularını algılayabilir, 3B alanı algılayabilir ve 84 tür çevresel sesi tanıyabilir. Xiaomi’ye göre, kullanıcısını “üzüntü zamanlarında” bile rahatlatıyor. 5 fit, 9 inç, “Metal Bro” lakaplı 115 pound ağırlığında olan robot 5,5 fit bir kol açıklığına sahip.CyberOne’ın gövdesi, 13 eklemden oluşuyor. Her bir serbestlik derecesi, çok yavaş da olsa, “insan hareketlerini tam olarak simüle etmesine” izin vererek 0,5 ms içinde tepki verebiliyor. Xiaomi basın açıklamasında, “Tüm bu özellikler, gerçek zamanlı etkileşimli bilgileri görüntülemek için bir OLED modülüyle eşleştirilmiş CyberOne’ın işlem birimlerine entegre edilmiştir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.